o stronie

O STRONIE

Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna od lat wzbudza emocje jako jedno z najbardziej odizolowanych państw świata. Strona InfoKRLD powstała jako agregator wartościowych treści na temat Korei Północnej. Portal ma zapełnić lukę informacyjną spowodowaną brakiem polskiej strony internetowej przedstawiającej najnowsze wiadomości z ‚Krainy porannego spokoju’.

Na stronie przedstawiane są newsy dotyczące bieżącej polityki i relacji międzynarodowych, informacje na temat życie codziennego mieszkańców Korei Północnej, a także recenzje książek oraz artykuły o najnowszej historii KRLD.

Staramy się pisać wiadomości w sposób obiektywny oraz nie wplatać w nie naszych prywatnych komentarzy i ocen. Wyjątkiem od tego podejścia są recenzje książek, które wyrażają subiektywną opinię ich autorów.

Często powołujemy się na zagraniczne źródła, mające dostęp do informacji z wewnątrz Korei Północnej. Nie zawsze istnieje możliwość zweryfikowania tych informacji, więc to czytelnikom pozostawiamy miejsce na interpretację i ocenę ich wiarygodności.

 

ROMANIZACJA

Istnieje kilka metod romanizacji języka koreańskiego, ponadto Korea Północna i Korea Południowa używają dwóch różnych standardów. Z tego względu nie ma jednego poprawnego zapisu słów koreańskich przy użyciu alfabetu łacińskiego.

Staramy się używać nazw, które są najpowszechniejsze i wydają się nam najodpowiedniejsze dla konkretnego przypadku.

 

WSPÓŁPRACA

Chcących wspomóc nasz portal, nawiązać współpracę lub mających pytania zachęcamy do kontaktu na kontakt@infokrld.pl