Wiadomości

Wielka Brytania wyśle okręty wojskowe w region Korei Północnej

Jednostki Królewskiej Marynarki Wojennej mają brać udział w ćwiczeniach i manewrach oraz wspierać ONZ w egzekwowaniu sankcji.

Aktualnie w region Azji i Pacyfiku udała się już fregata HMS Sutherland oraz okręt desantowy-dok HMS Albion, a do końca 2018 roku dołączy do nich druga fregata HMS Argyll.

Okręty mają również kontrolować region w celu wyeliminowanie transferu produktów na poziomie statek-statek z lub do Korei Północnej, które zostały zakazane na mocy rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

HMS Argyll ma ponadto wziąć udział w ćwiczeniach organizowanych wspólnie przez Wielką Brytanię, Australię, Malezję, Nową Zelandię i Singapur., w ramach realizacji porozumień Five Power Defence Arrangements.

„Dopóki za słowami Korei Północnej nie pójdą konkretne czyny, Wielka Brytania będzie nadal ściśle współpracować z partnerami i sojusznikami, aby utrzymać presję i ściśle egzekwować istniejące sankcje, zapewniając nie tylko bezpieczeństwo regionalne, ale także w Wielkiej Brytanii”, powiedział Minister Obrony Narodowej Wielkiej Brytanii, Gavin Williamson

Jak podano w komunikacie prasowym ministerstwa, statki marynarki wojennej Wielkiej Brytanii zostaną rozmieszczone w rejonie Azji i Pacyfiku po raz pierwszy od 2013 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.