Gage Skidmore (CC BY-SA 2.0)
Wiadomości

Trump: spotkanie z Kim Dzong Unem będzie znakomite

Donald Trump powiedział, że spotkanie między nim i Kim Dzong Unem w trakcie planowania. Pochwalił również Chiny za pomoc w organizacji spotkania.

„Planowane są teraz spotkania między mną i Kim Dzong Unem. Myślę, że będą znakomite. Sądzę, że podejdziemy do tego z dużym szacunkiem i zobaczymy, co z tego wyniknie”, powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych podczas spotkania z członkami Kongresu.

Odnosząc się do pomocy Chin w doprowadzeniu Korei Północnej do stołu negocjacyjnego stwierdził, że  „naprawdę wspaniale pomogli nam znaleźć jakieś rozwiązanie”.

Szczyt Korea Północna – Stany Zjednoczone planowane było początkowo na koniec kwietnia, jednak aktualnie Donald Trump jako termin spotkania wskazuje początek maja.

W dniu dzisiejszym również aktualny dyrektor CIA i przyszły Sekretarz Stany wypowiadał się na temat Korei Północnej, zeznając przed komisją senacką.

„Czytałem historię CIA z poprzednich negocjacji z Koreą Północną i jestem przekonany, że nie będziemy powtarzać błędów przeszłości”, powiedział odnosząc się do planowanego szczytu.

Odnosząc się do celów szczytu stwierdził, szef CIA stwierdził, że Donald Trump jest oddany sprawie „osiągnięcia denuklearyzacji i powstrzymania Ameryki przed zagrożeniem ze strony północnokoreańskiego arsenału broni jądrowej”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.