ministerstwo zjednoczenia
Wiadomości

Ogłoszono termin spotkania ws. organizacji szczytu Północ-Południe

Ministerstwo Zjednoczenia Korei Południowej ogłosiło, że 29 marca dojdzie do spotkania przedstawicieli obu Korei ws. organizacji szczytu Północ-Południe.

W czwartek władze w Seulu przekazały Pjongjangowi propozycję spotkania w celu ustalenia daty i porządku obrad dla zbliżającego się spotkania przywódców obu państw. Korea Północna przystała na propozycję.

„Korea Północna przekazała dziś zgodę na spotkanie za pośrednictwem przygranicznego kanału komunikacyjnego, oświadczając, że wyśle trzyosobową delegację, na czele której stanie Ri Son Gwon”, podało w komunikacje Ministerstwo Zjednoczenia.

Ri Son Gwon jest przewodniczącym Komitetu ds. Pokojowego Zjednoczenia Korei. Strona południowa będzie reprezentowana przez ministra zjednoczenia, Cho Myoung-gyon.

Politycy spotkali się już wcześniej przy okazji spotkania w styczniu tego roku, kiedy omawiano udział Korei Północnej na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Pisaliśmy o tym tu.

Spotkanie ma odbyć się we Wspólnej Strefie Bezpieczeństwa po północnej stronie granicy w budynku Tongil Gak.

W kwietniu ma odbyć się spotkanie prezydenta Korei Południowej, Moon Jae-ina i przywódcy Korei Północnej, Kim Dzong Una. Spotkanie jest efektem wizyty delegacji polityków Korei Południowej w Pjongjangu. Pisaliśmy o tym tu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.