facebook/RedVelvet
Wiadomości

Ministerstwo Zjednoczenia zapowiedziało koncert w Korei Północnej

Korea Południowa wyśle do Korei Północnej grupę 160 muzyków, którzy zagrają dwa koncerty Pjongjangu. W jej skład wejdą gwiazdy muzyki K-pop.

Informacja ogłoszona dziś przez Ministerstwo Zjednoczenia jest efektem rozmów pomiędzy delegacjami Korei Północnej i Południowej.

Zgodnie z zapowiedzią do Pjongjangu w dniach 31 marca – 3 kwietnia uda się grupa 160 muzyków. Zagrają koncert w Wschodnim Pjongjangijskim Teatrze Wielkim oraz w Ryugyong Jong Ju Yong Gymnasium. Sale mogą pomieścić odpowiednio 2500 i 12 000 widzów.

Do Korei Północnej udadzą się między innymi wokalistki z popularnego zespołu K-pop, Red Velvet, oraz znani w Korei Południowej piosenkarze i piosenkarki jak Cho Yong-pil, Lee Jin-hee, Choi Jin-hee, Yoon Do-hyun, Baek Ji-Young i Ali. W skład grupy wejdzie też Seohyun, była wokalistka grupy Girls Generation, która wystąpiła podczas koncertu Samjiyon Orchestra w Korei Południowej. Pisaliśmy o tym tu.

Cho Yong-pil już raz wystąpił na scenie w Pjongjangu. W 2005 roku zagrał koncert w Korei Północnej dla kilkutysięcznej widowni w Ryugyong Jong Ju Yong Gymnasium.

Ostatni występ K-popwych zespołów na północy miał miejsce w 2003 roku, kiedy to w Pjongjangu zagrały zespoły Baby Vox i Shinhwa.


Red Velvet – Russian Roulette

Nie wszystkie ustalenia zostały jednak jeszcze potwierdzone. Nie jest znana lista utworów, które będą wykonane podczas występów. Ponadto w czwartek do Pjongjangu ma udać się południowokoreańska delegacja, która omówi kwestie techniczne oraz zobaczy sale koncertowe.

Obie strony zgodziły się, że to władze Korei Północnej będą decydować o osobach zasiadających na widowni koncertu.

Rozmowy odbył się we Wspólnej Strefie Bezpieczeństwa po północnej stronie granicy w budynku Tongil Gak. Ze strony południa w rozmowach udział wzięli kompozytor i producent muzyczny Yoon Sang, dyrektor w Ministerstwie Zjednoczenia Park Hyeong-il oraz urzędnik pałacu prezydenckiego. Po stronie północnej w rozmowach udział wzięli liderka orkiestry Samjiyon, Hyon Song Wo, inspicjent, An Jong Ho, oraz wicedyrektor grupy, Kim Sun Ho.

Po zakończeniu rozmów wydano wspólne oświadczenie dla prasy, w którym posumowano ustalenia. Wymieniono w nim między innymi część muzyków, którzy wystąpią KRLD oraz ustalono kwestie bezpieczeństwa, terminy i miejsca koncertów.

W Korei Północnej planowany jest również występ zawodników Taekwondo z Korei Południowej, jednak szczegóły, data i miejsce wydarzenia nie zostały jeszcze ustalone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.