Gilad Rom (CC BY-NC 2.0)
Wiadomości

Korea Północna wznawia organizację festiwalu Arirang

Korea Północna planuje zorganizować po pięciu latach przerwy artystyczno-gimnastyczny festiwal Arirang oraz uruchamia nową stronę dla turystów z zagranicy.

Festiwal Arirang (ang. Mass Games) to największa tego impreza artystyczna w Korei Północnej. Prezentowane są na niej akrobacje gimnastyczne i pokazy choreograficzne, wykonywane w sposób synchroniczny przez tysiące aktorów jednocześnie. Łącznie bierze w nich udział nawet 100 000 osób.

Informacja o ponownym zorganizowaniu festiwalu podana została przez biuro podróżny Koryo Tours na portalu społecznościowym Twitter.

„MassGames powróciły! Zobacz ten niesamowity spektakl z KoryoTours w Pjongjangu w Korei Północnej w październiku 2018”, napisano na profilu biura.

 

#MassGames back again! https://t.co/y8x2TP8aLE #see this amazing spectacle with #KoryoTours in #Pyongyang #NorthKorea in September 2018

 

Festiwal organizowany był cyklicznie w latach 2002-2013 z wyjątkiem roku 2006. Impreza ma się odbyć na jesieni tego roku, z okazji 70 rocznicy utworzenia Koreańskiej Republiki Ludowo Demokratycznej (9 października 1948).

W poprzednich latach festiwal cieszył się zainteresowaniem turystów z zagranicy, został też wpisany do księga rekordów Guinnessa.

Informacja o festiwalu zbiega się w czasie z uruchomieniem nowej wersji strony internetowej skierowanej dla turystów chcących odwiedzić Koreę Północną. Witryna prowadzona jest przez Narodową Agencję Turystyczną i powstała w maju ubiegłego roku. Teraz doczekała się nowej odsłony graficznej.

Na stronie zaprezentowane są między innymi informacje o atrakcjach turystycznych i biurach turystycznych organizujących wycieczki do Korei Północnej.

Martyn Williams ze strony North Korea Tech powiedział dla portalu NK News, że powodem dla otwarcia na turystykę mogą być problemy ekonomiczne wynikające z nałożenia na kraj sankcji.

„Ponieważ Korea Północna cierpi z powodu sankcji, turystyka staje się coraz ważniejsza dla gospodarki i jednym z niewielu legalnych sposobów, w jaki kraj może zarabiać”, powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.