flickr/republikofkorea (CC BY-SA 2.0)
Wiadomości

Grupa pokazowa Taekwondo dołącza do muzyków jadących do Korei Północnej

Ministerstwo Zjednoczenia potwierdziło, że do grupy muzyków jadących w przyszłym tygodniu zagrać koncerty w Korei Północnej dołączyła grupa demonstracyjna zawodników Taekwondo.

W zeszłym tygodniu Seul potwierdził, że na przełomie marca i kwietnia do Pjongjangu uda się grupa 160 muzyków, którzy zagrają dwa koncerty.

Wśród artystów znalazł się między innymi popularny w Korei Południowej girlsband Red Velvet. Pisaliśmy o tym tu.

Dzisiaj przekazano dodatkowo informacje, że porozumiano się z władzami Korei Północnej w sprawie występu zawodników Taekwondo. Mają oni dołączyć do grupy muzyków i zorganizować dwukrotnie pokaz w stolicy KRLD, 1 i 2 kwietnia. Ich występy odbędą się niezależnie od koncertów muzycznych, a jeden z nich będzie zorganizowany wspólnie z zawodnikami z północy.

Ponadto do grupy dołączyło dwóch w muzyków. Chodzi o pianistę Kim Kwang-min i piosenkarza Kang San-ae.

Łącznie do Korei Północnej uda się 190 osób.

W ciągu ostatnich dni w mediach pojawiła się informacja o możliwym występie znanego piosenkarza Psy. Ostatecznie Ministerstwo Zjednoczenia nie zgodziło się na jego udział, nie podając jednak przy tym powodu swojej decyzji.

Zgodnie z ustaleniami, 70 pracowników obsługi uda się do Korei Północnej w czwartek, a artyści w sobotę. Podróż ma odbyć się samolotem z bezpośrednim połączeniem Seul – Pjongjang. Dodatkowo osobnym samolotem zostanie przetransportowany sprzęt sceniczny i muzyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.