Wspólna drużyna Korei w hokeja odpada z Olimpiady
Wiadomości

Wspólna koreańska reprezentacja hokeja odpada z Olimpiady

Bez sukcesów zakończyła swój występ żeńska drużyna hokeja na lodzie stworzona z połączenia zawodniczek z obu Korei.

Drużyna odpadła już w fazie grupowej przegrywając dwa pierwsze mecze i nie strzelając żadnej bramki.

W swoim pierwszym spotkaniu drużyna Korei podjęła zespół z Szwajcarii 10 lutego. Mecz zakończył się przegraną 0:8. Kolejny mecz rozegrany został 12 lutego, a przeciwnikiem była Szwecja. Spotkanie również zakończyło porażką z wynikiem 0:8.

Przez Olimpiadą drużyna z Korei zagrała swój towarzyski pierwszy mecz w nowym składzie właśnie ze Szwecją. Przegrała go z wynikiem 1:3.

Zespół swój ostatni mecz na turnieju rozegra z Japonią 14 lutego, która również przegrała swoje dotychczasowe spotkania.

Drużyna powstała w wyniku wspólnych ustaleń na spotkaniach delegacji Korei Północnej i Południowej. Zgodnie z uzgodnieniami do drużyny organizatorów Igrzysk dołączyło 12 zawodniczek z KRLD.

Sarah Murray, trenerka drużyny z południa, nie była przychylnie nastawiona do wspólnego występu. Podobne zdanie miała zdecydowana większość obywateli Republiki Korei. Pisaliśmy o tym tu.

Podczas pierwszego meczu na trybunach zasiadł prezydent Korei Południowej Moon Jae-in z małżonką, Kim Yo Jong i Kim Yong Nam z delegacji Korei Północnej oraz prezes Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach.

Na trybunach znalazła się również grupa kibiców-cheerleaderek z Korei Północnej, która została wysłana na Igrzyska w ramach porozumienia między państwami.

 

źródło pyeongchang2018 / zdjęcia koreanet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.