pyeongchang
Wiadomości

Sportowcy Korei Północnej przylecieli na Olimpiadę

Delegacja sportowców i przedstawicieli KRLD przyleciała dziś do Korei Południowej, aby wziąć udział w nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich.

Grupa 32 obywateli Korei Północnej, w tym 10 sportowców, wylądowała dziś specjalnie wyczarterowanym samolotem na lotnisku w Yangyang, a następnie udała się do wioski olimpijskiej w Gangneung oddalonej o około 50km od lotniska.

Delegacji przewodniczy wiceminister sportu Korei Północnej, Won Kil U, który brał również udział w spotkaniach na szczycie pomiędzy państwami w Panmunjeom.

Won Kil U podczas rozmów Północ-Południe
Won Kil U podczas rozmów Północ-Południe

Grupie sportowców towarzyszyła delegacja narciarzy z Korei Południowej, która ostatnie dni spędziła na wspólnym treningu z zawodnikami z północy. Zgodnie z uzgodnieniami międzypaństwowymi, zawodnicy z Południa, którzy nie zakwalifikowali się do udziału w Olimpiadzie, uczestniczyli w dwudniowym treningu w nowo wybudowanym Ośrodku Narciarskim Masikryong.

Łącznie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich wystąpi 22 reprezentantów Korei Północnej. 12 zawodniczek hokeja na lodzie od tygodnia przygotowuje się do startu w zawodach grając razem z drużyną południowokoreańską. Pisaliśmy o tym tu.

W przyszłym tygodniu do Republiki Korei przybędzie z północy grupa 230 kibiców, 140 osobowa grupa muzyków z Orkiestry Samjiyon, zawodnicy Teakwondoo oraz dziennikarze.

 

źródło yonhapnews, arirangnews, bostonherald / zdjęcia koreanet, yonhapnews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.