Wizyta północnokoreańskiej delegacji w Korei Południowej
Wiadomości

Wizyta północnokoreańskiej delegacji w Korei Południowej

Delegacja z KRLD, z Hyon Song Wol na czele, przybyła dziś do Korei Południowej, żeby sprawdzić miejsca w których wystąpić ma północnokoreański zespół.

Początkowo wizyta zaplanowana była na sobotę, jednak strona północna odwołała ją bez podania przyczyny. Pisaliśmy o tym tu.

Delegacja z KRLD dotarła do Korei Południowej drogą znajdującą się w pobliżu nieczynnego już ośrodka przemysłowego Kaesong. Po dotarciu do urzędu celnego w Paju, przedstawiciele północy po eskortą policji i pracowników Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NIS) z zostali przewiezieni autobusem limuzynowym do stacji kolejowej w Seulu. Stamtąd wyruszyli pociągiem KTX do Gangneung, miasta olimpijskiego gdzie wystąpić ma Orkiestra Samjiyon.

Siedmioosobowej delegacji z Korei Północnej przewodzi Hyon Song Wol. Plan podróży zakłada wizytę w nowo wybudowanym Centrum Kultury i Sztuki w Gangneung. W poniedziałek delegacja uda się z powrotem do stolicy Korei Południowej, gdzie zobaczy kolejne miejsca potencjalnych występów.

O Hyon Song Wol oraz orkiestrze Samjiyon pisaliśmy tu.

Podczas wizytacji potencjalnych miejsc na koncert sprawdzone mają być między innymi scena i system nagłośnienia oraz omówione harmonogram i program występów.

Południowokoreańskie media podały, że specjalnie na potrzeby delegacji z północy oraz ochrony wynajęta została połowa czterogwiazdkowego hotelu Golden Tulip Sky Bay Gyeongpo. Troje gości zostało zakwaterowanych na najwyższym, 19 piętrze hotelu, pozostali na 16 i 17 piętrze. Wydatki związane z pobytem mają zostać pokryte rządowego Funduszu Współpracy Między-koreańskiej.

Na przyszły tydzień zaplanowana jest trzydniowa wizyta grupy południowokoreańskich urzędników w Korei Północnej. Mają oni zobaczyć między innymi ośrodek narciarski Masikryong, w którym planowany jest wspólny trening narciarzy z obu państw.

 

źródło yonhapnews, donga, arirangnews / zdjęcia ministerstwo zjednoczenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.