Wiadomości

Ustalono termin kolejnego spotkania obu Korei

W poniedziałek obie Koree przeprowadzą rozmowy na szczeblu roboczym mające na celu ustalić szczegóły dotyczące udziału KRLD na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Jak podało Ministerstwo Zjednoczenia rozmowy mają odbyć się w poniedziałek w Tongil Gak, budynku po północnej stronie Wspólnej Strefy Bezpieczeństwa.

„Zaproponowaliśmy Północy, żeby przeprowadzić rozmowy o godz. 10:00”, powiedział urzędnik ministerstwa. „Szczegółowy harmonogram zostanie dziś sfinalizowany”.

Tematem rozmów mają by głównie plany Pjongjangu dotyczące wysłania zespołu artystycznego, jego wielkość, trasę którą będzie podróżować na południe i szczegółowy harmonogram występów.

Korea Północna zaproponowała wcześniej wysłanie czterech wysokiej rangi urzędników, w tym Kwon Hyok Ponga, dyrektora w Ministerstwie Kultury oraz Hyon Song Wol, liderki zespołu Moranbong.

Delegacji Korei Południowej przewodniczyć będą Lee Woo-sung, dyrektor biura ds. polityki kulturalnej i artystycznej w ministerstwie kultury, prezes koreańskiej orkiestry symfonicznej Lee Won-choul, dyrektor artystyczny tej orkiestry Chong Chi-yong i Han Jong-wook, który przewodniczy departamentowi dialogu między-koreańskiego w Ministerstwie Zjednoczenia.

Konieczność spotkania ustalono wcześniej na pierwszym do ponad dwóch lat spotkaniu przedstawicieli Korei Północnej i Południowej.

 

źródło yonhapnews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.