Spada liczba osób uciekających z KRLD do Korei Południowej
Wiadomości

Spada liczba osób uciekających z KRLD do Korei Południowej

Liczba osób, które uciekły z Korei Północnej do Korei Południowej jest najniższa o 15 lat, podało Ministerstwo Zjednoczenia.

Według danych ministerstwa w 2017 roku liczba mieszkańców KRLD, którzy zdecydowali się uciec do Korei Południowej wyniosła 1127 osób, czyli mniej niż 100 osób miesięcznie. To prawie 21 procent mniej, niż w roku 2016 (1418 osób). Jest to również najniższa liczba osób od 2001 roku.

Z danych wynika, że zdecydowanie więcej kobiet niż mężczyzn decyduje się przedostać na południe. W tym roku na ucieczkę zdecydowało się około 930 kobiet i 190 mężczyzn.

Większość uciekinierów osiedla się w przygranicznych miejscowościach w Chinach, gdzie żyje duża mniejszość etniczna Koreańczyków.

Specjaliści jako powód zmniejszenia liczby uchodźców wskazują silniejsze kontrole graniczne i zaostrzenie polityki Pekinu związaną z odsyłaniem obywateli KRLD do kraju.

Najgłośniejszą ucieczką w minionym roku było spektakularne przedostanie się żołnierza przez strzeżoną Wspólną Strefę Bezpieczeństwa. Pisaliśmy o tym wielokrotnie tu.

Łącznie od zakończenia Wojny Koreańskiej na na południe uciekło ponad 30 000 osób.

 

źródło arirang, yahoo, mou

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.