Przedstawiciele Korei Północnej i Południowej na spotkaniu MKOl
Wiadomości

Przedstawiciele Korei Północnej i Południowej na spotkaniu w MKOl

Delegacji obu Korei dotarły w piątek do Lozanny w Szwajcarii na spotkanie z przedstawicielami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Tematem rozmów będzie udział KRLD na Zimowych Igrzyskach w Pyeongchang.

Pierwsza w Szwajcarii pojawiła się delegacja Korei Północnej, pod przewodnictwem Kim Il Guka, Ministra Sportu. Po trzech godzinach na miejsce dotarła delegacja Korei Południowej, której przewodzi Lee Hee-beom – szef komitetu organizacyjnego Zimowych Igrzysk Olimpijskich,

Spotkanie, w którym ze strony MKOl udział weźmie przewodniczący organizacji Thomas Bach, dotyczyć ma udziału KRLD na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. W szczególności poruszony ma być temat wspólnego występu żeńskiej drużyny hokeja na lodzie, złożonej z zawodniczek obu państw.

Obie Koree ustaliły możliwość wspólnego występu drużyny hokeja, jednak ostateczna decyzja zostanie podjęta przez MKOl.

Po spotkaniu ogłoszona zostanie wielkość reprezentacji północnokoreańskiej na Igrzyska oraz kwestia protokołu, ubioru i flagi na wspólnym przemarszu sportowców obu Korei podczas ceremonii otwarcia. O występie pod wspólną flagą pisaliśmy tu.

Na Igrzyska Olimpijskie z KRLD zakwalifikowała się jedynie para łyżwiarzy figurowych. Nie dopełniono w tym temacie jednak formalnych terminów. Pisaliśmy o tym tu.

Ponadto Korea Północna chciałaby wysłać reprezentantów narciarstwa alpejskiego i biegów narciarskich, którzy mogliby zostać włączeni do zawodów na zasadach „dzikiej karty” przyznawanej przez MKOl.

 

źródło kbs, reuters

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.