Orędzie noworoczne Kim Dzong Una wymierzone w USA
Wiadomości

Orędzie noworoczne Kim Dzong Una wymierzone w USA

Kim Dzong Un w swoim corocznym przemówieniu powiedział, że „całe terytorium USA jest w zasięgu naszej broni nuklearnej”. Wyraził też chęć spotkania z władzami Korei Południowej ws Igrzysk Olimpijskich.

„Całe terytorium Stanów Zjednoczonych jest w zasięgu naszej broni nuklearnej, a przycisk nuklearny zawsze znajduje się na moim biurku. To nie groźba, to rzeczywistość” – powiedział Kim Dzong Un corocznym przemówieniu transmitowanym przez północnokoreańską telewizję.

Przywódca Korei Północnej wezwał do skoncentrowania się na produkcji broni nuklearnej i rakiet dalekiego zasięgu. „Broń ta będzie użyta tylko jeśli nasze bezpieczeństwo będzie zagrożone” – dodał Kim.

Przemówienie wzywało również do zmniejszenia napięcia militarnego na Półwyspie Koreańskimm i poprawy międzykoreańskich stosunków.

„Udział Korei Północnej w Zimowych Igrzyskach byłby dobrą okazją do zademonstrowania jedności narodu (koreańskiego – przyp red.).” – powiedział Kim.

Odnosząc się do możliwości udziału północnokoreańskich zawodników powiedział, że władze Korei Północnej i Południowej powinny pilnie zorganizować spotkanie.

 

źródło kcna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.