Wiadomości

Odnaleziono północnokoreańską łódź z czterema ciałami

Północnokoreańska łódź rybacka z ciałami czterech mężczyzn z Korei Północnej została znaleziona na wodach terytorialnych Korei Południowej. Natrafiono też na inną łódź z sześcioma marynarzami.

Łódź została odnaleziona w okolicach wyspy Ulleung-do na Morzu Wschodnim (Japońskim) w niedziele rano. Aktualnie prowadzone jest śledztwo, najprawdopodobniej na łodzi doszło do awarii silnika.

W tej samej okolicy w poniedziałek straż przybrzeżna Korei Południowej natrafiła na kolejną łódź. Na jej pokładzie znajdowało się sześciu obywateli Korei Północnej.

Mężczyźni wyrazili chęć powrotu do kraju. W związku z tym ich statek został odholowany do portu.

„Ze względów bezpieczeństwa nie możemy podać dodatkowych szczegółów” – powiedział przedstawiciel policji morskiej Republiki Korei cytowany przez gazetę Kyunghyang Shinmun.

Aktualnie ustalane są przyczyny, dlaczego wpłynęła na wody terytorialne Korei Południowej.

W ciągu ostatnich miesięcy u wybrzeży Japonii oraz Korei Południowej straż przybrzeżna coraz częściej natrafia na północnokoreańskie łodzie rybackie, które były puste lub z ciałami martwych rybaków. Media nazwały je „łodziami widmo”. Pisaliśmy o tym tu.

Pod koniec listopada doszło również do incydentu grabieży na japońskiej wyspie ws której zatrzymano północnokoreańską łódź rybacką. Pisaliśmy o tym tu.

 

źródło upi, arirang, yonhapnews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.