22 sportowców z KRLD na Zimowych Igrzyskach w Pyeongchang
Wiadomości

22 sportowców z KRLD na Zimowych Igrzyskach w Pyeongchang

Międzynarodowy Komitet Olimpijski podął podczas dzisiejszego spotkania decyzję o możliwości udziału Korei Północnej w nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich.

Prezydent MKOl Thomas Bach powiedział, że 22 północnokoreańskich zawodników weźmie udział w pięciu dyscyplinach sportowych. Cztery z nich to łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim (short track)narciarstwo alpejskie i biegi narciarskie. Piątą dyscypliną w której uczestniczyć będą sportowcy z KRLD jest hokej na lodzie kobiet, w którym wystąpił drużyna złączona z reprezentantek obu Korei.

Dodatkowo podczas spotkania potwierdzono wspólny przemarsz sportowców z Korei Północnej i Południowej podczas ceremonii otwarcia Igrzysk pod flagą Zjednoczenia Korei. Oficjalna delegacja KRLD, która weźmie udział w zawodach składać się będzie z 24-osobowej grupy trenerów i oficjeli.

Konferencja po spotkaniu z przedstawicielami obu Korei, źródło mkol
Konferencja po spotkaniu z przedstawicielami obu Korei, źródło mkol

„Dzisiejszy dzień to wielki moment dla Ruchu Olimpijskiego, ponieważ duch olimpijski zgromadził nas wszystkich. Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pyeongchang 2018 otworzyły drzwi do pokojowego dialogu na Półwyspie Koreańskim. Nasze dzisiejsze spotkanie pokazuje, że sport olimpijski zawsze buduje mosty”, powiedział szef komitetu podczas konferencji prasowej po zakończeniu spotkania.

Wczoraj do Szwajcarii przybyły delegacje obu Korei, aby rozmawiać na temat zgody na występ sportowców pochodzących z KRLD. Pisaliśmy o tym tu.

 

źródło channelnewsasia, independent, mkol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.