Wiadomości

Żołnierz, który uciekł na południe przeniesiony do innej placówki przez służby specjalne

Oh Chong-song, żołnierz, który 13 listopada uciekł do Korei Północnej przez Wspólną Strefę Bezpieczeństwa został przeniesiony do szpitala wojskowego w Seongnam.

Przez 32 dni pacjent przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim Ajou w Suwon, gdzie przeszedł skomplikowane operacje ratujące życie.

Wywiad Korei Południowej podejrzewa, że żołnierz może być na celowniku służb specjalnych KRLD, w związku z czym transport odbył się helikopterem wojskowym. Szpitale znajdują się w odległości zaledwie 22km, mimo to przy transporcie obecne były służby medyczne i agenci Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA).

„Oh, został przeniesiony do południowokoreańskiego szpitala wojskowego, a służby wywiadowcze Korei Południowej wkrótce zaplanują proces przesłuchania go w sprawie bezpieczeństwa w zależności od stanu zdrowia” – podała agencja prasowa Reuters cytując pracownika NSA.

Od poniedziałku uciekinier rozpocznie rehabilitacje w Głównym Szpitalu Sił Zbrojnych (Armed Forces Capital Hospital).

Przed przeniesieniem do innej placówki, uciekinier napisał krótką notatkę z podziękowaniami dla personelu szpitala.

Serdecznie dziękuję wszystkim w zespole medycznym Ajou University Hospital, w tym profesorowi (Lee Kook-jong – przyp.) za zapewnienie dobrego leczenia

odręczna notatka uciekiniera z Korei Północnej

 

 

źródło donga, reuters

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.