USA: Rakieta KRLD nie przetrwała ponownego wejścia w atmosferę
Wiadomości

USA: Rakieta KRLD nie przetrwała ponownego wejścia w atmosferę

Ostatni test międzykontynentalnej rakiety balistycznej nie do końca powiódł się, twierdzi urzędnik USA cytowany przez telewizję CNN. Rakieta najprawdopodobniej wybuchał podczas ponownego wejścia w atmosferę ziemską.

We wtorek Korea Północna przeprowadziła test nowego typu broni Hwasong-15. Pocisk wzniósł się na wysokość prawie 4500km .

Trwa analiza techniczna lotu rakiety, jednak amerykański urzędnik powiedział CNN, że „Koreańczycy mieli problem z ponownym wejściem” w atmosferę.

Wstępna analiza pokazuje, że ostatnio testowana rakieta była dwustopniowym pociskiem, z niewybuchową atrapą głowicy. Pierwszy etap był znacznie większy niż w poprzednich pociskach. Większe rozmiary pierwszego i drugiego etapu pozwalają rakiecie na przelot na większą odległość przy większym obciążeniu.

Pocisk był przynajmniej częściowo zasilany paliwem płynnym co, wraz z niektórymi innymi wskaźnikami monitorowanymi przez czujniki i satelity, pozwoliło USA otrzymać wcześniejsze ostrzeżenie o wystrzeleniu rakiety – podaje za urzędnikiem administracji Stanów Zjednoczonych telewizji CNN.

 

źródło cnn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.