USA przygotowuje plan ataku na Koreę Północną
Wiadomości

USA przygotowuje plan ataku na Koreę Północną

Stany Zjednoczone przygotowują plan ataku na Koreę Północną, aby zatrzymać program atomowy tego kraju, podaje The Telegraph.

Według gazety Waszyngton przyspieszył przygotowania do rozwiązania wojskowego w ostatnich miesiącach w obawie, że nie rozwiązanie konfliktu drogą dyplomacji.

Informacja ma pochodzić z trzech źródeł – dwóch byłych urzędników i jednej osoby aktualnie pracującej w administracji Stanów Zjednoczonych.

Jedną z opcji ma być zniszczenie wyrzutni, zanim przeprowadzona zostanie kolejna próba rakiety dalekiego zasięgu. Celem mogą być również składy broni w KRLD.

„Pentagon próbuje znaleźć opcje, które pozwoliłyby uderzyć w Koreę Północną w nos, zwrócić ich uwagę i pokazać, że jesteśmy poważni” – napisał The Telegraph cytując jednego z byłych urzędników USA ds. bezpieczeństwa.

Dziennikarze gazety przeprowadzili rozmowy z kilkunastoma dyplomatami z USA i Wielkiej Brytanii, które wskazują że „administracja Trumpa jest bardziej skłonna rozważyć opcje wojskowe, aby zakończyć konflikt, niż powszechnie zakładano.”

The Telegraph cytuje również nie wymienionego z nazwiska brytyjskiego dyplomatę, który miał uczestniczyć w spotkaniu z Herbertem Raymondem McMasterem, doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego USA. Według niego słów Amerykanie uważają, że odstraszanie i negocjacje nie działają przeciwko Korei Północnej, a opcja militarna jest rozważana bardzo poważnie.

 

źródło the telegraph

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.