Reorganizacja MON Korei Południowej w związku z zagrożeniem ze strony KRLD
Wiadomości

Reorganizacja MON Korei Południowej w związku z zagrożeniem ze strony KRLD

Ministerstwo Obrony Narodowej Korei Południowej utworzy nowy departament zajmujący się monitorowaniem i przeciwdziałaniem zagrożeniom ze strony Korei Północnej, podano w rządowym komunikacie prasowym.

„Ponieważ północnokoreańskie zagrożenia jądrowe i rakietowe stają się coraz bardziej wyrafinowane i realistyczne, zmiany skupiają się na stworzeniu systemu organizacyjnego dysponującego wiedzą fachową, który może przejąć pełne zadanie polityki reagowania na poziomie Ministerstwa Obrony Narodowej „- podało w komunikacie Ministerstwo Obrony Narodowej.

W ramach istniejącego Biura Polityki Obrony Narodowej powstanie Biuro ds. Polityki Korei Północnej. W nim rozpocznie działalność między innymi Wydział Polityki Reagowania Nuklearnego Korei Północnej. Obok znajdzie się Wydział Polityki Korei Północnej, Wydział Kontroli Zbrojeń i Wydział Polityki Rakietowej i Kosmicznej.

Jak podało ministerstwo, Wydział Polityki Rakietowej i Kosmicznej zostanie utworzony poprzez reorganizację obecnego Wydziały Przeciwdziałania Broni Masowego Rażenia.

Wydział Polityki Korei Północnej i Wydział Kontroli Broni zostaną przeniesione z obecnego Biura Planowania Polityki.

Według ministerstwa organizowana w ministerstwie restrukturyzacja ma na celu lepsze reagowanie na prowokacje ze strony KRLD.

źródło cnn, nknews / zdjęcie poglądowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.