Nowe awanse na konferencji przemysłu zbrojeniowego
Wiadomości

Nowe awanse na konferencji przemysłu zbrojeniowego

Niedawno zakończona konferencja na temat przemysłu zbrojeniowego w Korei Północnej odkryła informacje na temat nowych przywódców programu rakietowego.

Korea Północna poinformowała, że zakończyła dwudniową Konferencję Przemysłu Zbrojeniowego we wtorek. O wydarzeniu pisaliśmy tu.

Pierwszą zmianą jest awans Thae Jong Su, który został wymieniony jako pierwszy wśród uczestników konferencji, zaraz po Kim Dzong Unie. W październiku został on mianowany wiceprzewodniczącym KC Partii Pracy Korei. Wcześniej był kierownikiem fabryki amunicji w prowincji Chagang, a później sekretarzem partii w prowincji Południowy Hamgyong. Analitycy obserwujący scene polityczną KRLD uważają, że zajął on miejsce Ri Man Gon.

Ri Man Gon był do tej pory wiceprzewodniczącym KC Partii Pracy Korei i dyrektorem Departamentu Przemysłu Zbrojeniowego, jednak specjaliści uważają, że został on zwolniony po nieobecności na październikowych obchodach rocznicowych Partii Pracy Korei.

Drugą osobą, której awans zauważono podczas konferencji to No Kwang Chol. Przedstawiono go jako przewodniczącego Drugiego Komitetu Gospodarczego, który odpowiada za finansowanie i zaopatrywanie kraju w broń. Wcześniej był on wiceministrem w Ministerstwie Koreańskiej Armii Ludowej.

Ze względu na bliski kontakt z Kim Dzong Unem prawdopodobny jest również awans Jang Chang Ha i Jon Il Ho, którzy byli odpowiedzialni za dowodzenie niedawnym testem rakiety dalekiego zasięgu Hwasong-15.

 

źródło yonhapnews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.