Media KRLD: Kim Dzong Un kontroluje pogodę
Ciekawostki

Media KRLD: Kim Dzong Un kontroluje pogodę

Północnokoreańskie media czasami zaskakują czytelników wiadomościami o dokonaniach i magicznych mocach swoich przywódców. Dziś Koreańska Centralna Agencja Informacyjna opublikowała informację o możliwości kontroli przyrody przez Kim Dzong Una.

Przywódca KRLD wspiął się na górę Pektu, co zostało w następujący sposób zrelacjonowane przez media

Kiedy Kim Dzong Un wspiął się na szczyt, przechodząc gęsty śnieg, (góra – przyp. red.) pokazała wspaniałą przyrodę niespotykaną w śnieżnej zamieci grudniowej zimy, odsłaniając swoją majestatyczną sylwetkę.

Jakby serdecznie powitać tego, który przyniósł „wielkie listopadowe wydarzenie” wielkiej Korei i okazywać radość z pojawienia się nieziemsko sławnego dowódcy, który kontroluje przyrodę, serce nieustannie zmieniającego się jeziora Cheonji na szczycie Góry Paektu zaprezentowało urocze krajobrazy pokazujące magiczne szczyty i oślepiające słońce na jasnych i niebieskich falach.

[…]

Jego oczy odbijały silne promienie utalentowanej, wielkiej osoby, widzącej w majestatycznym duchu góry Paektu pojawienie się potężnego narodu socjalistycznego, który dynamicznie rozwija się pełen wigoru, bez wahania przy jakimkolwiek szalejącym, brudnym wiatrem na planecie.

„Wielkim listopadowym wydarzeniem” jest oczywiście ostatni test pocisku międzykontynentalnego Hwasong-15, którego sukces propaganda północnokoreańska wykorzystuje do wzmacniania władzy i ocieplania wizerunku Kim Dzong Una.

Góra Pektu to największe wzniesienie na Półwyspie Koreańskim mające duże znaczenie w koreańskiej historii. To tam, według tradycji obu Korei, urodził się Tangun – mityczny półbóg i założyciel królestwa Choson. Dla Koreańczyków z północy to tam, w obozie partyzantów, urodził się również ojciec aktualnego przywódcy, Kim Dzong Il.

 

źródło kcna, tłumaczenie własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.