Ławrow: Korea Północna chce dialogu z USA
Wiadomości

Ławrow: Korea Północna chce dialogu z USA

Pjongjang poszukuje bezpośrednich rozmów z Waszyngtonem, powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow na spotkaniu z sekretarzem stanu Rexem Tillersonem.

Dyplomacji rozmawiali o sytuacji na Półwyspie Koreańskim podczas spotkania, które odbyło podczas szczytu Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

„Wiemy, że Korea Północna chce przede wszystkim porozmawiać ze Stanami Zjednoczonymi o swoich gwarancjach bezpieczeństwa „- powiedział Ławrow. „Jesteśmy gotowi go poprzeć. Jesteśmy gotowi pomóc w promowaniu takich rozmów „.

Rosyjski minister spraw zagranicznych powiedział swojemu amerykańskiemu odpowiednikowi, że stanowisko Moskwy w sprawie Półwyspu Koreańskiego jest niezmienne.  „Jesteśmy przekonani, że należy zatrzymać złą spiralę konfrontacji i prowokacji ” – oznajmił.

Ławror wyraził również sprzeciw wobec eskalacji napięcia, która jest wynikiem wspólnych manewrów wojskowych USA i Korei Południowej.

W odpowiedzi Departament Stanu USA, słowami swojego rzecznika prasowego, podtrzymał stanowisko Stanów Zjednoczonych ogłaszając, że wznowienie rozmów z Koreą Północną może mieć miejsce wyłącznie w przypadku wyrażenia „chęci do denuklearyzacji”.

 

 

 

źródło nknews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.