Korea Północna wyłącza telefony stacjonarne w całym kraju
Wiadomości

Korea Północna wyłącza telefony stacjonarne w całym kraju

Władze Korei Północne zarządzili wyłączenie telefonii stacjonarnej na terenie całego kraju. Prawdopodobną przyczyną jest zmiana systemu nadawania numerów telefonów, po przemyceniu za granicę oficjalnego spisu telefonów.

DailyNK, południowokoreański dziennik, powołując się na własne źródło w stolicy KRLD, podał że „usługi telefonii stacjonarnej w Pjongjangu i innych miejscach zostały zawieszone od czasu rozpoczęcia przez władze pracy nad zmianą systemu numerów telefonicznych. Oczywiście działalność handlowców została zakłócona, ale nawet urzędy ucierpiały w związku ze zmianami”.

Latem tego roku wewnętrzny katalog telefonów zawierający między innymi numeru do departamentów rządowych został wyniesiony za granicę i opublikowany w internecie.

Osoby podejrzane o przemyt książek telefonicznych miały zostać aresztowane przez policję i służby bezpieczeństwa, ponieważ rząd Korei Północnej sklasyfikował spis numerów jako poufny.

Brak telefonii stacjonarnej powoduje dużo kłopotów, ponieważ ze względu na ceny jest ona dużo popularniejsza od telefonii komórkowej. Paraliżuje to pracę urzędów i handlowców, ponadto mają istnieć obawy o tempo prac serwisowych.

Telefony stacjonarne stały się dostępne dla większości mieszkańców Korei Północnej dopiero pod koniec lat dziewięćdziesiątych, poczynając od Pjongjangu, a następnie rozprzestrzeniając się na pozostałe prowincje na początku XXI wieku.

 

źródło dailynk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.