USA wzywa kraje afrykańskie do wprowadzenia sankcji wobec KRLD
Wiadomości

USA wzywa kraje afrykańskie do egzekwowania sankcji wobec KRLD

W piątek sekretarz stanu USA Rex Tillerson wezwał przywódców państw afrykańskich do egzekwowania sankcji nałożonych na Koreę Północną podczas spotkania ministrów ds. handlu, bezpieczeństwa i rządów w Afryce, które odbyło się w Waszyngtonie.

Tillerson poprosił grupę o ograniczenie stosunków dyplomatycznych z KRLD, twierdząc, że Stany Zjednoczone szukają pomocy u swoich w kwestiach bezpieczeństwa.

„Doceniamy oświadczenie potępiające wystrzelenie przez KRLD rakiet, które wiele z waszych rządów podpisało. Ale wszystkie narody muszą działać, aby w pełni wdrożyć sankcje ONZ i odciąć wszystkie zakazane przez ONZ więzi „- powiedział sekretach stanu.

Sekretarz stanu dodał, że narody afrykańskie powinny zerwać więzi gospodarcze, odesłać północnokoreańskich robotników do domu i zredukować obecność KRLD na „wszystkie inne sposoby”.

W czwartek Sudan zgodził się zakończyć zerwać dyplomatyczne i wojskowe relacje z Pjongjangiem w zamian za złagodzenie sankcji wobec własnego kraju.

W ostatnich latach państwa afrykańskie wielokrotnie brały udział w działaniach naruszających sankcje wprowadzane wobec KRLD. Chodzi między innymi o budowę obiektów wojskowych przez robotników z Korei oraz import broni i prowadzenie szkoleń wojskowych.

Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna nadal prowadzi handel bronią z państwami w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie „- podano w najnowszym sprawozdaniu Panelu Ekspertów ONZ.

ONZ ustaliła, tylko 11 spośród 43 krajów tego regionu złożyło sprawozdania informujące Radę Bezpieczeństwa ONZ o swoich wysiłkach na rzecz wdrożenia zeszłorocznej rezolucji 2270 wprowadzonej po czwartym teście atomowym dokonanym przez rząd w Pjongjangu.

 

źródło nknews

One Reply to “USA wzywa kraje afrykańskie do egzekwowania sankcji wobec KRLD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.