Oświadczenie rządu Korei Północnej po teście rakietowym
Wiadomości

Oświadczenie rządu Korei Północnej po teście rakietowym

Rząd Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej wygłosił w środę następujące oświadczenie na temat pomyślnego przeprowadzenia testu nowego typu pocisku międzykontynentalnego (Intercontinental Ballistic Missile, ICBM).

Przeprowadzono z powodzeniem próbę próbną wystrzelenia międzykontynentalnej rakiety balistycznej Hwasong-15, opracowanej w ramach rezolucji politycznej i strategicznej decyzji Partii Pracy Korei.

System uzbrojenia typu ICBM Hwasong 15 to międzykontynentalna rakieta balistyczna, wyposażona w super-dużą ciężką głowicę bojową, zdolną uderzyć w cały kontynent amerykański. System ten ma o wiele większe zalety pod względem specyfikacji taktycznych i technologicznych oraz właściwości technicznych niż Hwasong-14, którego próbny ogień został przeprowadzony w lipcu ubiegłego roku, i jest to najsilniejszy system ICBM, który spełnia założony przez KRLD cel ukończenia rozwoju systemu broni rakietowej.

Na mocy upoważnienia PPK i rządu KRLD, ICBM Hwasong-15 został wystrzelony o godz. 02:48 29 listopada, Juche 106 (2017 r.) na przedmieściach Pjongjangu pod kierunkiem Wodza Kim Dzong Una.

Po wykonaniu 53-minutowego lotu wzdłuż jej wstępnie ustawionej orbity, rakieta wylądowała w planowanym miejscu na otwartych wodach na Morza Wschodniego.

Test został przeprowadzony w systemie wystrzelenia najwyższego kąta i nie miał negatywnego wpływu na bezpieczeństwo sąsiednich krajów.

Rakieta wznosiła się na najwyższą wysokość 4475 km, a następnie pokonała dystans 950 km.

Po obejrzeniu udanego wystrzelenia nowego typu ICBM Hwasong-15, Kim Jong Un z dumą oświadczył, że w końcu ukończyliśmy historyczną sprawę budowy państwowych sił nuklearnych, sprawę budowy sił rakietowych.

Wielki sukces w próbie ICBM Hwasong-15 to bezcenne zwycięstwo, które wygrali wielcy i heroiczni ludzie z KRLD, którzy podtrzymywali linię PPK przy jednoczesnym rozwoju na dwóch frontach z lojalnością, bez najmniejszej chwiejności, pomimo okrutnych wyzwań ze strony imperialistów amerykańskich i ich zwolenników oraz wielorakich trudności.

Postęp i rozwój broni strategicznej KRLD ma na celu obronę suwerenności i integralności terytorialnej kraju przed atomowym szantażem i zagrożeniem ze strony imperialistycznych Stanów Zjednoczonych oraz zapewnienie spokojnego życia ludności, a zatem nie będzie ono stanowić żadnego zagrożenia dla żadnego kraju i regionu, o ile nie dojdzie do naruszenia interesów KRLD. To jest nasza oficnalna deklaracja.

Jako odpowiedzialna siła nuklearna i państwo miłujące pokój, KRLD dołoży wszelkich starań, aby służyć szczytnemu celowi, jakim jest obrona pokoju i stabilności na świecie.

 

tłumaczenie własne na podstawie angielskiej wersji oświadczenia, źródło kcna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.