Niemcy zmniejszają liczbę pracowników ambasady w Korei Północnej
Wiadomości

Niemcy zmniejszają liczbę pracowników ambasady w Korei Północnej

Minister Spraw Zagranicznych Niemiec Sigmar Gabriel poinformował o odwołaniu jednego z dyplomatów przebywających w ambasadzie w Korei Północnej w odpowiedzi na niedawny test rakietowy tego kraju.

„Zredukowaliśmy już liczbę pracowników naszej ambasady w Korei Północnej i zrobimy to jeszcze raz ” – cytuje ministra agencja prasowa Agence France-Presse. „Powiedzieliśmy również Koreańczykom północnokoreańskim, że będą musieli zredukować liczbę pracowników ambasady… W ten sposób zwiększamy presję dyplomatyczną „- dodał.

Według Reutersa Niemcy wycofały już wcześniej dwóch dyplomatów z ambasady w Korei Północnej.

W czwartek rzecznik prasowy Departamentu Stanu – Heather Nauert – powiedział, że Stany Zjednoczone zwróciły się do Niemiec i innych państw o wycofanie swoich ambasadorów w Korei Północnej, aby zwiększyć presję na ten kraj w odpowiedzi na dalszy jej rozwój programów jądrowych i balistycznych.

W ostatnich miesiącach wiele krajów wywarło presję dyplomatyczną na Koreę Północną, a Portugalia całkowicie zerwała stosunki dyplomatyczne z tym krajem.

Tylko we wrześniu Kuwejt, Meksyk, Peru i Hiszpania ogłosiły wydalenie ambasadorów Korei Północnej do swoich krajów. W październiku Zjednoczone Emiraty Arabskie i Włochy podążyły za tym przykładem.

 

 

źródło nknews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.