Korea Północna uczy studentów czym jest Bitcoin
Wiadomości

Korea Północna uczy studentów czym jest Bitcoin

Północnokoreańska uczelnia PUST (Pyongyang University of Science and Technology) zaprosiła na wykład gościa specjalnego – Profesora Federico Tenge z Włoch, który zawodowo zajmującym się technologią blockchain. Tematem przewodnim była właśnie technologia blockchain oraz Bitcoin.

Uniwersytet PUST to jedna z najbardziej prestiżowych uczelni w Korei Północnej. Finansowana oraz prowadzona jest przez zagraniczne fundacje, a jej wykładowcami są obcokrajowcy, związani główne z kościołami i organizacjami protestanckimi.

To nie pierwszy raz, kiedy Korea Północna wykazuje zainteresowanie kryptowalutami. We wrześniu tego roku pojawiły się informacje wskazujące, ze Korea Północna zajęła się „kopaniem” Bitcoinów w celu zwiększenia poprawienia budżetu i prawdopodobnie prania brudnych pieniędzy.

„Od maja 2017 roku obserwowaliśmy, jak północnokoreańscy aktorzy stawiają sobie za cel co najmniej trzy wymiany międzywojenne w Korei Południowej z podejrzeniem o kradzież funduszy.” – powiedział przedstawiciel firmy FireEye zajmującej się cyberbezpieczeństwem, która podniosła temat wykorzystywaniu kryptowalut przez KRLD.

Głośny atak ransomware WannaCry, który sparaliżował pracę komputerów na całym świecie, powszechnie przypisywany jest rządowi Korei Północnej. W ramach okupu twórcy oprogramowania zebrali ponad 100000$ przekazanych w walucie Bitcoin.

 

źródło nknews, pust.co

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.