Korea Północna chce pomóc w odbudowie Syrii
Wiadomości

Korea Północna chce pomóc w odbudowie Syrii

Ambasador KRLD w Syrii podczas spotkania z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej tego kraju powiedział, że Korea Północna będzie gotowa pomóc w odbudowie Syrii po wojnie. Według słów ambasadora Jang Myong Ho ma to być sposób na poprawę stosunków dwustronnych.

„Minister al-Qadiri powiedział, że naród syryjski bardzo docenia nastawienie ludności KRLD do wspierania Syrii, głównie na etapie odbudowy, podkreślając znaczenie korzystania z wysoko wyspecjalizowanej wiedzy fachowej strony koreańskiej „- podaje Syryjska Agencji Informacji Arabskich (Syria Arab News Agency).

Problemem stojącym na drodze mogą okazać się sankcje ONZ nałożone na Koreę Północną, które ograniczają możliwość zatrudniania robotników z tego kraju.

Rada Bezpieczeństwa ONZ nałożyła w sierpniu tego roku sankcje na Mansudae Overseas Project Group – największą firmę odpowiedzialna za delegowanie pracowników z KRLD do prac budowlanych za granicą.

W następnym miesiącu w drugiej rezolucji ONZ dodano, że państwa członkowskie nie mogą już wydawać zezwoleń na pracę północnokoreańskim robotnikom, chyba że uzyskają zgodę Komitetu ONZ.

 

 

źródło nknews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.