Kim Dzong Nam podczas śmierci miał przy sobie antidotum na VX
Wiadomości

Kim Dzong Nam podczas śmierci miał przy sobie antidotum na VX

Przy Kim Dzong Namie w czasie śmierci znaleziono tuzin butelek z antidotum na różnego rodzaju trucizny, w tym gaz bojowy VX którym go zabito.

Podczas procesu ws zabójstwa przyrodniego brata aktualnego przywódcy Korei Północnej zeznawał  szef Działu Toksykologii Klinicznej i Alkoholowej Dr K. Sharmilah. Powiedział przed sądem, że w plecaku zmarłego znaleziono 12 butelek z Atropiną, która jest antidotum na różnego rodzaju trucizny.

„Otrzymałem przedmioty (antidotum) wraz z siedmioma innymi eksponatami od policji, która 10 marca o godzinie 16.06 przekazała mi je 10 marca na testy toksykologiczne” – powiedział.

Kim Dzong Nam został zamordowany przy użyciu gazu bojowego VX na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kuala Lumpur w lutym tego roku. Wcześniej kilkukrotnie wymykał się sprzed prób zamachu organizowanych prawdopodobnie przez północnokoreańskiego przywódcę Kim Dzong Una.

Aktualnie trwa proces Indonezyjki Siti Aisyah (25 lat) i Wietnamki Doan Thi Huong (28 lat), które są oskarżone o zabójstwo. Kobiety wtarły nieznana substancję w twarz Kim Dzong Nama. Obie oskarżone twierdzą, że nie były świadome substancji, którą miały wetrzeć w twarz zmarłego. Były przekonane o nagrywaniu żarty z użyciem ukrytej kamery.

Kamery na lotnisku zarejestrowały również czterech innych mężczyzn, uznawanych za północnokoreańskich agentów.

Proces może potrwać nawet do marca 2018 roku, kobietom grozi kara śmierci.

 

 

źródło straitstimes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.