Film z ucieczki żołnierza KRLD do Korei Południowej
Wiadomości

Film z ucieczki żołnierza KRLD do Korei Południowej

 

ONZ opublikowało film video, pokazujący dramatyczne wydarzenia z 13 listopada strefie bezpieczeństwa wspólnego (Joint Security Area – JSA).

Na filmie widzimy jak samochód kierowany przez żołnierza KRLD mija posterunek policji i kieruje się w stronę Mostu 72-godzinnego (The 72-Hour Bridge), a następnie przejeżdża przez strefę bezpieczeństwa. Zaalarmowani żołnierze północnokoreańscy ruszają w kierunku uciekiniera, który wysiada z samochodu i zaczyna ucieczkę na własnych nogach. W trakcie próby pościgu za żołnierzem jeden z wojskowych widocznych na filmie przekracza granicę, po czym szybko wycofuje się z powrotem na północną stronę.

W kolejnych ujęciach widać żołnierza leżącego nieruchomo, częściowo przykrytego liśćmi, po którego czołga się trzech południowokoreańskich strażników – dowódca batalionu i dwóch podoficerów.

W środę Dowództwo Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNC) ogłosiło, że Korea Północna co najmniej dwukrotnie naruszyła porozumienie w sprawie zawieszenia broni z 1953 r przekraczając granicę i oddając strzały w kierunku Korei Południowej. Dowództwo dodało, że powiadomiło wojsko Północy o naruszeniach i poprosiło o spotkanie w celu omówienia tej kwestii.

 

źródło yonhapnews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.