Ennio Morricone rozbrzmiał nad Koreą Północną
Ciekawostki

Ennio Morricone rozbrzmiał nad Koreą Północną

Na twitterze pojawiło się niecodzienne nagranie video, z muzyką skomponowaną przez Ennio Morricone, nakręcone przy granicy obu Korei. Muzyka słyszana w tle pochodzi z gigantycznych głośników zamontowanych po południowej stronie granicy i pochodzi z kultowego westernu „Dobry, zły i brzydki”.

Film obfituje w sceny pełne napięcia, co Seul wykorzystał do wykpienia swojego Północnego sąsiada i aktualnej sytuacji na Półwyspie.

 

The DMZ was definitely the last place I expected to hear Ennio Morricone’s score to #thegoodthebadtheugly blaring out. #dmz #northkorea #southkorea pic.twitter.com/RV8g78Knad

 

To nie pierwszy raz, kiedy Republika Korei prowadzi w ten sposób wojnę psychologiczną z KRLD. Przedtem z głośników można było usłyszeć popularne na Południu piosenki, między innymi Tell me Your wish młodzieżowego zespołu Girls’ Generation.

 

 

Głośniki stojące przy granicy grają od dwóch do sześciu godzin dziennie, w nieregularnych odstępach zarówno w ciągu dnia jak i nocy. Za ich pomocą emitowane są również wiadomości oraz audycje na temat demokracji, kapitalizmu i życiu w Korei Południowej.

 

głośniki na granicy Korei, źródło: BBC
głośniki na granicy Korei, źródło: BBC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.