Chiny i Australia wyrażają sprzeciw wobec ostatniego testu rakietowego KRLD
Wiadomości

Chiny i Australia wyrażają sprzeciw wobec ostatniego testu rakietowego KRLD

Chiny wyraziły swój zdecydowany sprzeciw i obawy związane z ostatnią próbą rakietową Korei Północnej, dołączając do Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych i Japonii.

„Chiny wyrażają poważne zaniepokojenie i sprzeciw wobec działalności Korei Północnej w zakresie wystrzeliwania rakiet”, powiedział rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Geng Shuang podczas konferencji prasowej.

„W rezolucjach Rady Bezpieczeństwa ONZ istnieją jasne przepisy dotyczące północnokoreańskich pocisków balistycznych”, powiedział odnosząc się do zakazu działalności Korei Północnej w zakresie rakiet balistycznych. Dodał również, że „Chiny chcą, aby Korea Północna zaprzestała wszelkich działań, które nasilają napięcia na Półwyspie Koreańskim”. Rzecznik wezwał inne zainteresowane kraje do ostrożnego działania, utrzymania pokoju i bezpieczeństwa w regionie.

Również Australia potępiła wystrzelenie pocisków rakietowych nazywając je nielegalnymi i niebezpiecznymi.

„Dzisiejsze wystrzelenie pocisków rakietowych podkreśla pilną potrzebę jak najszybszego pełnego wdrożenia sankcji Rady Bezpieczeństwa ONZ przez wszystkie kraje, a zwłaszcza przez stałych pięciu członków Rady Bezpieczeństwa, aby zmaksymalizować presję wywieraną na Pjongjang i zmusić go do powrotu do negocjacji” – czytamy w oświadczenia australijskiego rządu.

Australijski minister spraw zagranicznych ogłosił w środę, że kolejne jedenaście osób i dziewięć podmiotów zostanie umieszczonych na liście sankcji gospodarczych tego kraju, w związku z ich związkiem z północnokoreańskim programem zbrojeniowym.

 

źródło koreaherald, yonhapnews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.