Angola wydala pracowników z Korei Północnej
Wiadomości

Angola wydala pracowników z Korei Północnej

Angola deportowała północnokoreańskich robotników ze swojego terytorium – powiedział we wtorek Minister Spraw Zagranicznych tego kraju Manual Augusto.

Posunięcie jest efektem rezolucji nr 2375 Rady Bezpieczeństwa ONZ. Zakazuje ona państwom członkowskim udzielania zezwoleń na pracę obywatelom Korei Północnej. Nie dotyczy to umów już zawartych przed wprowadzeniem sankcji, które zostały zawarte przed dniem 11 września bieżącego roku.

Według informacji przekazanych przez MSZ Angoli w poniedziałek kraj opuściła grupa 50 Koreańczyków z Północy, która dołączyła do „dziesiątek” pracowników odesłanych do swojej ojczyzny dzień wcześniej.

Robotnicy byli pracownikami północnokoreańskiego przedsiębiorstwa Mansudae Overseas Projects. Firma ta została wskazana w rezolucji ONA jako zaangażowana w „eksport pracowników z KRLD do innych krajów w celu prowadzenia działań związanych z budownictwem, włączając w to pomniki i posągi, w celu uzyskania przez rząd KRLD lub Partię Pracy Korei dochodów”.

Północnokoreańska firma jest obecna w wielu krajach afrykańskich, taki jak Botswana, Benin, Czad, Demokratyczna Republika Konga, Gwinea Równikowa, Mozambik, Madagaskar, Namibia, Togo czy Zimbabwe. W Samej Angoli firma do 2015 roku podjęła się wykonania 56 projektów budowlanych.

 

 

źródło nknews

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.